Młodzieżowi reporterzy

Lubisz robić zdjęcia? Chcesz robić wywiady i poznać swoją dzielnice? Czekasz na Euro 2012? Kręci Cię dziennikarstwo? Sprawdź naszą propozycje.

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Radio Plus oraz Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji w Gdańsku, zapraszają młodzież w wieku 17-19 lat z dzielnic: Żabianka – Wejhera - Jelitkowo, Ujeścisko- Łostowice, Brętowo, Brzeźno do udziału w projekcie „Młodzieżowi Reporterzy”.

W ramach projektu:
- warsztaty dziennikarskie prowadzone przez profesjonalistów z „Radia Plus”
( warsztaty będą prowadzone weekendowo przez dziennikarzy w siedzibie radia); - zajęcia dotyczące reportażu z imprez sportowych prowadzone przez sprawozdawców sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku;
- warsztaty fotografii reporterskiej
- warsztaty autoprezentacji i komunikacji – prowadzone przez pracowników Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień

W ramach projektu: wystawy prac fotograficznych, szkolenia, reportaże, udział w wydarzeniach Euro 2012 – akredytacje reporterskie uprawniające do udziału uczestników projektu w Euro 2012, spotkania uczestników z seniorami zamieszkującymi wybrane dzielnice („Wywiad z ciekawym człowiekiem”).

Projekt zakończy się realizacją reportażu radiowego na antenie i stronie internetowej Radio Plus, wystawą fotograficzną i spotkaniem integracyjnym wszystkich uczestników projektu.

Projekt „Młodzieżowi Reporterzy” ma na celu aktywizację wybranych dzielnic, integrację środowiska lokalnego oraz umożliwienie młodzieży dostępu do specjalistów z dziedziny dziennikarstwa.

Wstępny harmonogram:

Co?Gdzie?Kiedy?
Start programu – spotkanie z organizatoramiSiedziba radia + Ul. Suwalska 4614 kwiecień
Warsztaty dziennikarskieSiedziba radia + Ul. Suwalska 4614, 21,28 kwiecień 12,19,26 maj
Warsztat komunikacji i autoprezentacjiGCPU Gdańsk Ul. Dyrekcyjna 5Kwiecień – termin ustalimy na spotkaniu organizacyjnym 14.IV
Warsztaty reportażu z imprez sportowychSiedziba MOSiR - u26 maj – 03 czerwiec dokładny termin do uzgodnienia
Spotkanie z pracownikami GCPUGCPU Gdańsk Ul. Dyrekcyjna 5Termin do ustalenia
Warsztaty fotografii reporterskiejMiejsce i termin do ustaleniaMiejsce i termin do ustalenia


Nabór uczestników prowadzony będzie do KOŃCA MARCA Zgłoszenia i dodatkowe informacje na stronie www.gcpu.pl, www.radioplus.pl Telefon kontaktowy GCPU (058) 320 70 68 wew. 35 lub 43 Anna Rejkowska, Kamila Witkiewicz

Ilość miejsc ograniczona ( do projektu zakwalifikuje się 15 osób ).

Formularz zgłoszeniowy.

Projekt Miasta Gdańsk

 26.03.2012Powrót