Piknik Kajakowy za nami

Piknik Kajakowy za nami

W sobotę 24 września 2017r. odbył się „Piknik Kajakowy” w sportowo-rekreacyjnej, rodzinnej atmosferze.

Zbiornik retencyjny przy Szkole Podstawowej okazał się idealnym miejscem, aby zorganizować na nim zawody kajakowe! Osady w 2-osobowych kajakach turystycznych stanowili w większości koleżanki, koledzy, rodzeństwa albo rodzice z dziećmi. Łącznie w zawodach wystartowało prawie 120 uczestników w 7 kategoriach! Czasem brakowało najmłodszym uczestnikom trochę wprawy w wiosłowaniu ale czujne oko ratowników z Fundacji Ratownictwa Bezpieczni nad Wodą służyli pomocą i wsparciem oraz dbali o bezpieczeństwo. za co bardzo dziękujemy. Pogoda dopisała i wiele osób przyjemnie spędziło to słoneczne popołudnie nad łostowickim zbiornikiem. Prócz wodnych zmagań na zawodników oraz kibiców czekał pyszny gorący bigos oraz grochówka przygotowany przez Panią Irenę Plichtę z SP nr 86. Dla najlepszych czekały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe udundowane przez Radę Dzielnicy oraz Dyrekcję Szkoły.
Piknik zorganizował Zarząd Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice we spółpracy z Klubem Wodnym Gdańskie Lwy oraz Szkołą Podstawową nr 86. Wielkie podziękowania kierujmy do dyrekcji i nauczycieli za czynny udział w tej imprezie.
Serdecznie dziękujemy kierujemy również do Pana Grzegorza Kwiatkowskiego i ekipie z Klubu Wodnego Gdańskie Lwy oraz GOKF za przeprowadzenie zawodów.

Na zakończenie pikniku mieszkańcy zgłosili potrzebę zorganizowania kolejnej edycje zawodów kajakowych. 

Zarząd Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice24.09.2017Powrót