Relacja z Turnieju Piłki Nożnej

Relacja z Turnieju Piłki Nożnej

W sobotę 5.11.2011 w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdańsku odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Rady Osiedla Ujeścisko-Łostowice. Wzięło w nim udział ponad 60 zawodników w kategorii szkoła podstawowa.

Walka na parkiecie była bardzo zacięta, jednak w duchu sportowej rywalizacji. Młodzi adepci piłki nożnej wkładali serce w grę, dostarczając emocji licznie zgromadzonym widzom. Chwilami doping był jak w najlepszych meczach ligowych a temperatura na boisku sięgała zenitu.

W sumie w turnieju padło 67 bramek. W meczu finałowym spotkały się drużyny: Santos Gdańsk oraz drużyna gospodarzy: Ministranci Parafii św. o. Pio w Gdańsku. Po zaciętej walce, zakończonej remisem 1:1, o wygranej musiały zadecydować rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna Santosu.

Najlepszym bramkarzem został Nikodem Mazella, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju - Artur Ziemblewicz.

Każdy uczestnik otrzymał cenne nagrody ufundowane przez Radę Osiedla Ujeścisko-Łostowice oraz Urząd Miasta Gdańska.

Fantastyczny komentarz w trakcie turnieju zapewniał Pan Adam Mazella, który uatrakcyjnił zawody. Cennym wsparciem w turnieju był też Pan Roman Chudzik - opiekun drużyny Zielone Ujeścisko.

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji oraz Pracowników Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku za udostępnienie hali sportowej oraz miłą współpracę.

Dziękujemy też wszystkim drużynom, które wzięły udział w sportowej rywalizacji. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zdjęcia z turnieju

Piotr Lachowski06.11.2011Powrót