Rodzinnie na zawodach wędkarskich

Rodzinnie na zawodach wędkarskich

W ostatnią niedzielę 3 czerwca na zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II odbył się już III Rodzinny Piknik Wędkarski zorganizowany wspólnie przez Radzę Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice przez Koło PZW w Kolbudach przy wsparciu PZW Okrę Gdańsk.

Główną częścią pikniku były zawody wędkarskie. Do udziału zgłosiło się prawie 120 zawodniczek i zawodników od 3 do …. lat. Po zawodach był poczęstunek z grilla oraz pyszne drożdżówki z kawą i herbatą. Niezależnie od uzyskanego wyniku sportowego, każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na zwycięzców dodatkowo czekały puchary.

Z rybami było bardzo różnie, dominowały płocie, krąpie i leszczyki, jednak nie można powiedzieć, żeby złowiono wyjątkowe okazy poszczególnych gatunków. Zawodnicy wyraźnie przyjęli dwie taktyki. Jedni nastawili się na zwycięstwo, inni próbowali złowić choć kilka sztuk ;). .

Po mimo, że ryby nie brały jakoś wyśmienicie, atmosfera pikniku była wspaniała. Wszyscy uśmiechnięci, zrelaksowani, chętni do dzielenia się swoją wiedzą wędkarską i doświadczeniami. Widać, że wynik nie był tu dla nikogo najważniejszy. Pogoda również nam dopisała, a miło spędzony czas wśród braci wędkarskiej na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się połów rybek „na sucho”, w którym brali udział nie tylko uczestnicy pikniku ale liczna publiczność i spacerowicze.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie: UM Gdańsk, Straży Miejskiej, Policji, Wędkarski.com, Gminie Kolbudy, Gdańskim Wodom.

Lachowski Piotr 04.06.2018Powrót