Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

W restauracji Orzeł na Gdańskim Ujeściskuw odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych zorganizowane przez Radę Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice, na które przybyło ponad sto osób.
Gości powitał i przekazał świąteczne życzenia Piotr Lachowski – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice. Modlitwę poprowadził ksiądz Przemysław Zacholl z parafii św. o Pio. Głos zabrała także radna Krystyna Dominiczak, która złożyła wszystkim uczestnikom spotkania najlepsze życzenia świąteczne. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej z Dzielnicy.
Spotkanie uświetnił występ części zespołu Czerwone Gitary ze specjalnym repertuarem. Przepiękne kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Wigilia to czas składania sobie życzeń, dzielenia się opłatkiem, to czas na refleksje i przemyślenia roku bieżącego oraz planów i marzeń na nowy rok. Takie spotkanie to wyjątkowa okazja do wspólnego spędzenia czasu w magicznej, świątecznej atmosferze, przy choince oraz akompaniamencie kolęd. Zgodnie ze świąteczną tradycją wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, by smakować potraw wigilijnych. Wspólne rozmowy, życzenia, opłatek oraz kolędowanie sprawiły, iż zapomnieli o swoich problemach, chorobach czy samotności. Zapachniało świętami Bożego Narodzenia i wszystkim udzieliła się magiczna atmosfera.
Każda z przybyłych osób otrzymał świąteczny upominek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *