Weekendowe prace torowe na al. Havla

Weekendowe prace torowe na al. Havla

W związku z pracami torowymi na odcinku Chełm Witosa – Łostowice Świętokrzyska,  w sobotę i niedzielę, 23 i 24.06.2018 r. zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na tym odcinku. Między pętlą Łostowice Świętokrzyska a pętlą Chełm Witosa będą kursować autobusy linii 155213255295.


Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu:


TRAMWAJE: 

  • Linie 2, 6:

- skrócenie tras od strony centrum do pętli Chełm Witosa.


AUTOBUSY: 

  • Linie 155, 213, 255, 295:

- wydłużenie tras od pętli Łostowice Świętokrzyska do pętli Chełm Witosa ulicami: Havla – Witosa. W kierunku przeciwnym, do Łostowic Świętokrzyskiej, trasa wiedzie ulicami: Sikorskiego – Armii Krajowej – Havla. Na trasach objazdu będą obowiązywać wszystkie przystanki.


Bilet jednoprzejazdowy


Zgodnie z uchwałą Rady Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer jadący linią 6 z Jelitkowa do Łostowic Świętokrzyskiej, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 6, może kontynuować podróż na tym samym bilecie liniami autobusowymi  155213255295 do pętli Łostowice Świętokrzyska.

Lachowski Piotr 22.06.2018Powrót