Zmiana organizacji ruchu na ul. Świętokrzyskiej. Nadal obowiązuje ruch wahadłowy

W poniedziałek, 4 listopada, wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu na ul. Świętokrzyskiej, dzięki któremu utrudnienia w rejonie prac będą mniejsze. W ramach nowej organizacji wydłużony zostanie remontowany odcinek do skrzyżowania z ul. Niepołomicką. Ruch na ul. Świętokrzyskiej – tak jak dotychczas – odbywać się będzie wahadłowo. Taka organizacja potrwa ok. 3 tygodnie.

”Poprawa stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej w Gdańsku wraz z budową kanalizacji sanitarnej od nr 76a Świętokrzyska w kierunku ul. Wieżyckiej i przebudową sieci wodociągowej na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady wraz z przebudową fragmentu ul. K. Bergiela” – to inwestycja, której realizacja trwa od połowy września br. 

Prace drogowe prowadzone są systematycznie na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej, czyli na długości około 350 metrów. Roboty przy przebudowie sieci wodociągowej prowadzone będą na odcinku o długości około 766 metrów. 

Poza wymianą nawierzchni jezdni oraz prrzebudowy sieci wodociągowej, zaplanowano także przebudowę wzdłuż chodnika wzdłuż drogi – zostanie wykonany z kostki betonowej. 

Dodatkowo, w celu usprawnienia ruchu i zwiększenia przejezdności, planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Niepołomickiej. Ruch w ciągu dnia sterowany będzie ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej. W porze nocnej sygnalizacja świetlna będzie włączona. Taka organizacja potrwa ok. trzy tygodnie.

Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Termin zakończenia zadania planowany jest na luty 2020 r., a koszt realizacji wynosi ponad 5 mln zł.

Źródło: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/swietokrzyska-zmiana-organizacji-ruchu,a,157938


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *